Powrót do strony głównej

2019.01.06 Orszak Trzech Króli

Święto Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ono, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do przyjęcia wiary. W serce każdego wierzącego ten liturgiczny obchód wnosi prawdziwy pokój, ponieważ podkreśla pojednanie z Panem Bogiem i wzywa do pojednania z braćmi. To kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej relacji z Panem Bogiem i innymi.
6 stycznia 2019 r. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami naszego miasta. Trasa Orszaku była jak w ubiegłym roku. Każdy król miał swój orszak w innym kolorze: Król z Parafii Podwyższenia Krzyża Św. - kolor czerwony, Król z Parafii Św. Rodziny - kolor fioletowy, Król z Parafii NMP Królowej Polski - kolor zielony i takiego koloru były korony dla uczestników. Korony i śpiewniki były rozdawane w parafiach.
W drodze do "Betlejem" były odgrywane różne scenki teatralne. Tegoroczne hasło brzmiało: ”Odnowi oblicze ziemi”. Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów. Święto Objawienia Pańskiego przypomina, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, nawet jeśli życie zaprowadziło ich daleko od Niego - zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego. Zobacz film >>>

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

J. Kunicki

 

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku Ostatnia zmiana: 01 lutego, 2019